Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining mahalliy byudjetni shakllantirish va ijrо etish, iqtisоdiy islоhоtlarni amalga оshirish hamda tadbirkоrlikni rivоjlantirish masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi


Kоmissiya raisi
 

Mamatkarimov Odiljon Oxundedaevich

40-Uychi saylov okrugidan deputat, Namangan muhandislik-texnologiya instituti rektori


Kоmissiya a`zоlari

1. -
46-Xamza ko’prik saylov okrugidan deputat,
 
2. Rapiqov Toxirjon Yuldashboevich
56-Sharq Yulduzi saylov okrugidan deputat, Yangiqo’rg’on tumani hokimi

3. Bozorov Xayrullo Xayitbaevich
19-Gulbog’ saylov okrugidan deputat, Namangan viloyati hokimi
 
4. Turaxodjaev  Anvar Imammuxamadovich
23-Kosonsoy saylov okrugidan deputat, Kosonsoy tuman obodonlashtirish boshqarmasi boshligi

5. Ibragimov Avaz Qambarovich
24-Nurobod saylov okrugidan deputat, “Texno standart Test” MCHJ rahbari

6. Maxkamov Abdumutalli Mamadalievich
54-Xamid Olimjon saylov okrugidan deputat, CHortoq tumani “Chortoq Bosh bekat” xususiy korxonasi rahbari

7. Juraev Baxtiyor Bakidjanovich
16-Oltin vodiy saylov okrugidan deputat, "O’zneftmahsulot" aktsiyadorlik kompaniyasiga qarashli "To’raqo’rg’on neft bazasi" unitar korxonasi  direktori

8. Abrorov Ikromidin Botirovich
2-Pop saylov okrugidan deputat, Pop tumanidagi “RIVOJ-KELAJAK JILOSI" xususiy korxonasi raxbari
 
9. Muxamadieva Nargiza Lapasovna
60-Zarkent saylov okrugidan deputat, O'zLiDeP Namangan viloyat Kengashi huzuridagi "Siyosiy ta’lim" markazi rahbari


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining qоnuniylik, huquq-tartibоt va fuqarоlar havfsizligini ta`minlash masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi 
 
Kоmissiya raisi

Karimov Baxodir Abduganievich
26-Guliston saylov okrugidan deputat, O’zbekiston Respublikasi Advokatlar palatasi hududiy boshqarmasi boshlig’i

Kоmissiya a`zоlari
 
1 Fayzullaev Tursunboy
31-Isfarxon saylov okrugidan deputat, Namangan Davlat Universiteti professori

2 Nuriddinov Alimjon
36-G’alcha saylov okrugidan deputat, “Nuroniy” jamg’armasi Namangan viloyat kengashi raisi
 
3 Umarov Abdusalom Vaxitovich
33-Isoqcho’yan saylov okrugidan deputat, Namangan davlat universiteti rektori

4 Abdurahimova Dilorom Olimjanovna
30-Ittifoq saylov okrugidan deputat, 26-sonli «Mexribonlik uyi»direktori, O’zbekiston XDP viloyat kengashi raisi

5 Muxiddinov Fazliddin Patxullaevich
43-Mashad saylov okrugidan deputat, Uychi tumani Mashad qishloq vrachlik punkti mudiri

6 Oxunov Axmadjon Alievich
49-G’alaba saylov okrugidan deputat, Norin tumanidagi “Axmadjon Alijon ota” fermer xo’jaligi boshlig’i

7 Arslonov Ilxomjon Marufjonovich
6-Serob saylov okrugidan deputat, CHust “Tumangazta’minot» korxonasi, boshlig’i

8 Djuraev Azamjon Sarimsakovich
30-Ittifoq saylov okrugidan deputat, Uchqo’rg’on tuman Tibbiyot birlashmasiga qarashli Qo’g’ay shifoxonasi jarroxlik bo’limi vrach
 
9. Baxramov Nodir Odilxanovich
32-Navoiy saylov okrugidan deputat, Namangan «Shamshir» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining ijtimоiy-madaniy rivоjlantirish, yoshlar siyosati va sоg'lоm avlоd masalalari bo’yicha dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Matkarimov Paxridin Juraevich
22-Qo’qumbоy saylоv оkrugidan deputat, Namangan muhandislik-pedagоgika instituti rektоri

Kоmissiya a`zоlari

1 Abdulxodiev Alisher Abdusalomovich
9-Varzik saylov okrugidan deputat, Chust tumani hokimi

2 Muminov Solijon Djalilovich
29-G’ishtko’prik saylov okrugidan deputat, Tadbirkorlar va ishbilarmonlar xarakati-O’zbekiston Liberal demokratik partiyasi viloyat Kengashi raisi, viloyat sog’liqni saqlash boshqarmasi boshlig’i

3 Mavlanov Abduvali Xayrullaevich
50-To’da saylov okrugidan deputat, Norin tumani tibbiyot birlashmasi boshlig’i 

4 Maxmudov Baxriddinxon Juraevich
8-Olmos saylov okrugidan deputat, Namangan muxandislik pedagogika instituti kasb ta’limi fakulteti dekani 

5 Maxkamova Mavluda Islomovna
18-Gurtepa saylov okrugidan deputat, Mingbuloq tumanidagi 43-umumta’lim maktabi direktori

6 Mamasolieva Nafisa Tursunqulovna
39-Rovot saylov okrugidan deputat, Uychi tumanidagi Sport kolleji direktori

7 Xakimov Ismoil Pattaevich
21-Chindovul saylov okrugidan deputat, Kosonsoy tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli “Obodon” QVP mudiri
 
8 Xolmirzaeva Naimaxon SHomirzaevna
51-G’alaba saylov okrugidan deputat, Norin tuman davlat sanitariya epidemologiya nazorati markazi bosh vrachi vazifasini bajaruvchi 

9 To’xtanazarov Olimjon Abdunazarovich
4-Umrzokov saylov okrugidan deputat, Pop tumani "Alpomish-sher" mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori
 

Xalq deputatlari vilоyat Kengashining sanоat, transpоrt, qurilish, kоmmunal va ahоliga xizmat ko’rsatish masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Usmanov  Muxammad Maxmudjanovich
14-Xo’jand 9-Varzik saylov okrugidan deputat, Namangan viloyati "Ikkilamchi qora metall" sho’ba korxonasi direktori

Kоmissiya a`zоlari

1 Nurmatov Baxromjon Satimbaevich
45-Qayqi saylov okurgidan deputat, Uchqo’rg'on tumani xokimi

2 Umarov Baxtiyor Ganievich
35-Toshbuloq saylov okrugidan deputat, Namangan tumani  “ISTIQLOL TEKSTIL DIZAYN” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori 

3 Asqarov Shuxratjon Nosirovich 
38-Irvadon saylov okrugidan deputat, “O’zbekiston xavo yo’llari” milliy aviakompaniyasi xalqaro “Namangan” aeroporti DUK direktori

4 Davranov Shuxrat Abdulxaevich
34-Tepaqo’rg’on saylov okrugidan deputat, “Namangan hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” AJ direktori
 
5 Oxunov Rustam Axmedjanovich
7-Sabzazor saylov okrugidan deputat, Namangansuvќurilish mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorlar kengashi raisi

6 Ismoilov Ikromjon Usmonjonovich
17-Jomashuy saylov okrugidan deputat, “Namanganavtoyo’l” hududiy yo’llardan foydalanish tashkiloti direktori

7 Turdiev Toxir Jakparalievich
52-Binokor saylov okrugidan deputat, “Vodiygazta’minot” unitar korxonasi Namangan viloyat filiallari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig'i

8 Xusainov Sayfiddin Maxmudovich
27-Kurashxona saylov okrugidan deputat, "Namangan hududiy elektr tarmoqlari korxonasi" AJ direktorining kapital qurilish va umumiy masalalar bo’yicha o’rinbosari

9 Madraximov Isakjon Jo’raevich
3-Nayman saylov okrugidan deputat, “Pop non savdo” MCHJ raisi


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining agrar, suv xo’jaligi va ekоlоgiya masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Tojibaev Zokirjon Sobiddinovich
37-O’zbekiston saylov okrugidan deputat, Namangan viloyat  “Chorvachilik ozuqa ta’minot” bosh birlashmasi raisi

Kоmissiya a`zоlari

1 Xomidov Abduraim
15-Shahand saylov okrugidan deputat, “Shahand xumo qushi” fermer xo’jaligi raxbari

2 Kaimov Nosirjon Zakirjanovich
12-Ibrat saylov okrugidan deputat, To’raqo’rg’on tumani hokimi

3 Mirzaeva Xalchaxon
13-Sayram saylov okrugidan deputat, To’raqo’rg’on tumanidagi “Xaticha aya” fermer xo’jaligi rahbari

4 Turg’unova Mamuraxon Egamberdievna
41-Jiydakapa saylov okrugidan deputat,  Uychi tumanidagi “Otaboy sulolasi Otabek” fermer xo’jaligi rahbari

5 Abdullaev Ravshan Nabievich
42-Yorkatay saylov okrugidan deputat, O’zbekiston XDP Uychi tuman Kengashi raisi, Uychi tumani Fermerlar Kengashi raisi

6 Muydinxujaev Hamitxоn
20- Kоsоn saylоv оkrugidan deputat, «Chashmai Safed» qishlоq xo’jalik kоrxоnasi rahbari

7 Imomova Mavluda Fayzullaevna
10-Shurkent saylov okrugidan deputat, Baymoq QFY raisi 

8 Xojiev Obobakir Sodiqovich
55-Bobur saylov okrugidan deputat, Z.M.Bobur agrosanoat firmasi rahbari
 
9 Maqsudov Olimjon Fayzullaevich
1-Toshmatov saylov okrugidan deputat, O’zbekiston “Adolat”SDP  Namangan viloyati Kengashi raisi


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining reglament va deputatlik оdоbi masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Maxkamova Zulayxo Baxriddinovna
57-Yangiqo’rg’on saylov okrugidan deputat, Kasaba uyushmalari  federatsiyasi viloyat kengashi raisi

Kоmissiya a`zоlari

1 Bekxodjaev Baxodir Mamatovich
25-To’quvchi saylov okrugidan deputat, Namangan shahar hokimi

2 Maqsudov  Muxamadjon
58-Birlashgan saylov okrugidan deputat, "Sport" teleradiokanali direktori

3 Esonbaeva Diloram Maxamadjanovna
44-Uchќo’rѓon saylov okrugidan deputat, Uchќo’rѓon Pedagogika kolleji direktori

4 Parpiev Maxmud Mamatovich
53-Chortoq cho’yan saylov okrugidan deputat, “Namangan xaqiqati”gazetasi bosh muxarriri

5 Xоmidоv Abduraim
28-Taxta ko’prik saylov okrugidan deputat, Namangan viloyat ko’p tarmoqli tibbiyot markazi kardiorevmatologiya bo’limi mudiri

6 Sirojidinov Raxmonidin Fayzidinovich
5-Chodak saylov okrugidan deputat, Pop tuman yo’l xo’jaligi pudrat ta’mirlash-foydalanish korxonasi boshlig’i

7 Dadaboev Lukmonjon Ismoilovich
59-Zarbdor saylov okrugidan deputat, Namangan  nasos stantsiyalari energetika va aloka boshqarmasi boshligi o’rinbosari

8 Qodirov Hasanboy
48-Xaqqulobod saylov okrugidan deputat, "O'zagrosug'urta" Noirin tumani bo'limi boshlig'i

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech